Flinke brand in flatgebouw Enschede: één persoon naar ziekenhuis
ENSCHEDE – In een flatgebouw aan de Geessinkweg in Enschede is zondagmiddag een flinke woningbrand uitgebroken. De brand woedde in een appartement op de derde verdieping en ging gepaard met veel rookontwikkeling. Vanwege de omvang van de brand schaalde de brandweer al snel op naar middelbrand.
Bij aankomst van de eerste brandweereenheden sloegen de vlammen uit de woning. Meerdere brandweervoertuigen, waaronder twee blusvoertuigen en een hoogwerker, werden ingezet om het vuur onder controle te krijgen en overslag naar andere appartementen te voorkomen.
Volgens de brandweer bevond zich niemand meer in de brandende woning. Wel had één persoon rook ingeademd. Ambulancepersoneel heeft het slachtoffer ter plaatse onderzocht, waarna de persoon voor verdere behandeling per ambulance is overgebracht naar het ziekenhuis. Over de ernst van de verwondingen is niets bekend.
Uit voorzorg zijn de naastgelegen woningen geavacueerd en gecontroleerd op rookverspreiding en eventuele schade. De getroffen woning liep door de brand aanzienlijke schade op.
De brandweer wist het vuur uiteindelijk onder controle te krijgen en roept omwonenden op de hulpdiensten de ruimte te geven zodat zij veilig hun werkzaamheden kunnen uitvoeren. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. Hier wordt verder onderzoek naar gedaan.
(foto: 112Twente)

